✨ Great MBA Nätverksträff med lunchföreläsning!

Arrangör Great Group
Tid 2026-04-01 11:3013:00
Plats Dospace Innerstan, Norrköping
✨ Great MBA Nätverksträff med lunchföreläsning!
 

Har du koll på nya Lönetransparensdirektivet?

Välkommen till en lunchföreläsning där vi får en introduktion till EU:s nya lönetransparensdirektiv som träder i kraft i Sverige 2026.

Under lunchen guidar Emelie Hansson från Grant Thornton oss genom grunderna i det nya regelverket. Direktivet syftar till att öka öppenheten kring löner och minska osakliga löneskillnader mellan kvinnor och män. För arbetsgivare innebär det bland annat nya krav på transparens i rekryteringsprocesser, större insyn i lönesättning samt rapportering av eventuella löneskillnader.

Vad innebär förändringarna i praktiken för organisationer och arbetsgivare? Och hur kan man börja förbereda sig redan nu?

Vi käkar en god lunch, minglar och upplyser oss i ämnet. Hoppas vi ses 👋🏼

Vill du, får du gärna ta med en gäst som du tror skulle gilla vår MBA.

 

Var och när

DOSPACE Innerstan

Onsdag 1 april

11.30-13.00  

 

Ta gärna med en gäst

Har du någon i ditt nätverk som kan vara intresserad av Great MBA-utbildningen? Bjud gärna med dem! Det här är ett perfekt tillfälle att:

  • få en känsla för nätverket
  • träffa deltagare och alumner
  • ställa frågor i en avslappnad miljö

Anmälan

Begränsat antal platser – anmäl dig senast 23 mars se länk nedan.

Varmt välkommen – det här vill du inte missa!
Vi ses onsdagen den 1 april


Great Group gänget